Lorem ipsum
Class aptent taciti sociosqu ad litora
Головна » Статті » Напої

Народні рецепти трав'яних чаїв

Народні рецепти трав'яних чаїв

Трав'яні чаї здатні мають лікувальну дію на нервову систему, насичують організм вітамінами і зміцнюють імунітет, допомагаючи швидше позбутися від простудних та інших захворювань. Крім того, вони неймовірно ароматні і смачні. Крім трав, можна додавати листочки і гілочки малини та вишні, плоди шипшини. Пропоную кілька композицій трав'яних зборів для заварювання ароматного чаю.

Перш ніж зробити чай з трав, потрібно врахувати протипоказання для застосування деяких з них. Наприклад, при зниженому тиску категорично не рекомендується чай з меліси і м'яти, глоду, а при підвищеному - з солодки і звіробою. При вагітності не можна пити чаї з материнки і чебрецю, це може спровокувати викидень. Чебрець також з обережністю потрібно пити людям, у яких гастрит або виразкова хвороба. Загалом, щоб не нашкодити організму, обов'язково вивчіть дію нових трав і плодів, з яких ви ще не робили напій, а при можливості проконсультуйтеся з лікарем.

Як заварювати трав'яний чай?

Найчастіше заварюють трави і плоди в керамічному або скляному чайнику, попередньо обдавши його окропом. Після чого засипають трави і заливають гарячою водою, оптимальна температура якої 95-98 градусів. Настоювати від 5 хвилин і довше, залежно від того, які трави, ягоди і плоди використовуються. Листочки і квітки заварюються швидше, плоди і гілочки трохи довше.

Але більш насичені смак і аромат виходять у чаю, завареного в термосі. Для того, щоб заварити трави і плоди таким способом, потрібно взяти бажані компоненти, засипати їх в термос і залити гарячою водою, настоювати кілька годин.

Заварюють трави також на водяній бані. Для цього потрібно поставити одну каструлю з водою на вогонь, зверху поставити емальований посуд, засипати в неї трави і залити водою, нагрівати протягом 15 хвилин під кришкою. Потім настоювати 30-40 хвилин.

Композиції з трав для приготування чаю

Чай із шипшини, м'яти і липи
Цей чай дуже корисний при застуді і бронхіті. Шипшина - незамінне джерело вітаміну С, м'ята полегшує дихання, а липа допомагає вивести мокротиння з бронхів.
Взяти в рівних пропорціях плоди шипшини, листя м'яти та квіти липи. Шипшину краще попередньо подрібнити, щоб краще заварилася. Засипати трави і шипшину в термос або чайник, залити гарячою водою.
Приблизно на 1 ст.л. збору - 250 мл води.

Чай з липи, чебрецю та імбиру
Це зігріваючий ароматний чай, яких допомагає зміцнити імунітет і позбутися від кашлю та застуди.
У рівних пропорціях взяти чебрець і квітки липи, покласти шматочки імбиру і залити гарячою водою, дати настоятися мінімум 15 хвилин.

Вітамінний чай з шипшини, листя смородини, листя малини і чебрецю
Взяти в рівних кількостях плоди, листя і чебрець, залити їх гарячою водою і дати настоятися 15-20 хвилин. На 1-2 ст.л. збору - 250 мл води.

Чай з шавлії
Цей чай допомагає знизити стрес і зміцнити імунну систему, покращує пам'ять і має протизапальні властивості. 2 чайні ложки засипати в чашку і залити гарячою водою, дати настоятися 20-30 хвилин. Після чого додати в теплий чай за смаком мед.

Існує ще безліч компонентів, з яких можна робити смачні і корисні чаї: пелюстки троянди, листя і ягоди суниці, чорниці, малини. Можна зробити чай ромашковий, який допоможе впоратися з будь-яким запаленням і покращує травлення або чай із звіробою, який називають рослиною від 99 хвороб. Шукайте свої улюблені поєднання і насолоджуйтеся ароматним чаєм з трав!

Для більшого лікувального і смачного ефекту пийте чаї з медом або малиновим варенням, додавайте скибочки апельсина або лимона!

Категорія: Напої | Додав: Administrator (23.02.2017)
Переглядів: 547 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar